Nevíte co uvařit? Což takhle vyzkoušet tortilly?

21. srpna 2019 | 16:18
Tortilla je druh pečiva, které se připravuje z kukuřičné nebo pšeničné mouky, a tak si je mohou užívat nejen lidé s tolerancí lepku, ovšem i lidé trpící celiakií. Jen je při nákupu nutné sledovat, jaká mouka byla pro přípravu kterého balíčku tortill použita.
Tortilla ve slaném provedení na oběd nebo snadnou večeři / Shutterstock

Z pohledu českého strávníka mají tortilly jakožto pečivo dost netradiční tvar. Ale to je její velkou předností. Díky tomu, že jde o kulatou placku, zvládne tortilla pojmout mnohem více náplně a omáčky, než jakékoliv housky nebo krajíce chleba. Ale jen když tortillu umně smotáte do tvaru kapsičky.

Tortilla na sladko jako rychle připravená snídaně

Až budete v Penny letáku zkoumat akční nabídku tortill a budete přemýšlet, k čemu se dají využít, představte si například sladkou snídani. Tortilla sama o sobě není příliš ochucená, a tak ji můžete připravit na slano i na sladko, s džemem nebo s opékaným masem - zkrátka nemá žádné omezení v tom, co se k ní dá přidat.

Sladké varianty jsou vynikající právě s máslem a džemem nebo jen s džemem, dále s čokoládovými a oříškovými krémy, s medem, jen posypaná cukrem nebo zalitá rostlinnými sirupy, třeba javorovým. Když máte ráno po ruce ovoce, můžete je naskládat na tortillu a zakapat jogurtem či zakysanou smetanou nebo jejich sojovou náhražkou. Pro všechny sladké varianty tortill pravidelně najdete suroviny v Penny letácích, takže ani netradiční a osvěžující snídaně vás nevyjde nijak draho.

Tortilla ve slaném provedení na oběd nebo snadnou večeři

I Billa leták je ten, který čas od času zařadí tortilly mezi akční produkty za ještě příznivější ceny. A k nim i vše, co potřebujete pro snadnou přípravu slané variace tortill. Je to pak rychlý oběd nebo večeře. A podle toho, jaké suroviny použijete k přípravě náplně, dostanete lehkou večeři nebo naopak oběd k opravdu dlouhotrvajícímu zasycení.

Pokud stojíte spíše o lehké jídlo, dávejte v náplni do tortill přednost zelenině a nemléčným produktům, zejména pokud byste měli potíže s jejich trávením. Zeleninu lze použít syrovou, ale také krátce orestovanou na pánvi. V tortille jsou vždy skvělé listy salátu.
Jestliže potřebujete delší zasycení, zvolte variantu s masem nebo se sýrem, k tomu přidejte i luštěniny. Ano, jde o produkty, kde je spousta bílkovin, které vás zasytí na nejdelší dobu a navíc tělu poskytnou nutný stavební materiál. Ochucení masa i zeleniny je čistě na vás, řiďte se svými chuťovými zvyklostmi. Tortilla snese jakoukoliv náplň s jakoukoliv chutí.

Jak zabalit tortillu, aby nevytekla?

Pokud ještě nemáte zkušenosti s balením tortill, nevadí. Je to totiž velmi snadné. Palačinky balíme snad všichni. A s tortillou to není o mnoho jiné. V případě tortilly jen vytvoříme dno balíčku, tedy spodní okraj přehneme přes náplň.

A pak už pokračujeme jako s palačinkou, jen s tím rozdílem, že pokud je náplň větší, nesrolujeme tortillu do užší ruličky, ale třeba jen do tvaru větší kapsy. Vždy dáváme pozor, aby spodní část správně držela omáčku a neprotékala.

Pokud chcete sbalit tortillu na cesty jako chutnou svačinku třeba do vlaku, dejte vždy méně náplně a volte méně tekuté varianty. Spodní část přehrňte více, abyste měli jistotu, že spodní kapsa bude dobře držet. Okolo tortilly dejte ubrousek, fólii nebo alobal tak, aby se daly snadno shrnovat při konzumování této pochoutky.
 

— komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce magazinplus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Mystická místa, kde vám bude buď neskutečně dobře, nebo se budete neskutečně bát

Mystická místa, kde vám bude buď neskutečně dobře, nebo se...

Poznejte fascinující zemi divoké přírody, kouzelných...

Je čas oprášit lyže. Nejlepší střediska, kde rozhodně...

Poznejte tropický ráj. Zemi čaje, spalujícího slunce a...

Fascinující zahrady světa. Nechte se okouzlit záplavou...

Bohatství, nádherná příroda a úsměvy od ucha k uchu. Tady...