Úvěr s nulovým úrokem? Půjčky zdarma lákají nové zákazníky na výhodné podmínky

20. října 2019 | 10:08
Finanční společnosti svádí boj o každého klienta a předhání se v produktové nabídce. Před časem poskytovatelé úvěru uvedli na trh nový produkt v podobě půjčky zdarma. V čem spočívá výhoda těchto půjček? Na koho cílí? A jsou skutečně zdarma?
Finanční společnosti svádí boj o každého klienta a předhání se v produktové nabídce / Plus.cz

Půjčka zdarma představuje krátkodobý spotřebitelský úvěr, který zpravidla nabízí nebankovní společnosti. Od klasického spotřebitelského úvěru se liší úrokovou mírou. Jak již samotný název napovídá, je půjčka zdarma bez poplatků a s nulovou úrokovou sazbou. Vše má ale své podmínky. Půjčka zdarma je většinou pouze pro nové klienty.

Na koho půjčka zdarma cílí?

Za vznikem půjček zdarma stojí marketing. Finanční produkt má za cíl přilákat nové klienty, kteří si krátkodobou půjčku vyzkouší. Většinou se jedná o klienty, kteří potřebují finance na neočekávané výdaje, opravy či pro překonání drobné finanční krize. Poskytovatelé úvěrů očekávají, že klienti, kterým půjčka před výplatou pomůže, budou s krátkodobým úvěrem spokojeni. Spokojený zákazník pak nemá problém půjčku využít znova, byť již další úvěr bude s úrokem.

Výhody půjčky zdarma

Půjčky zdarma, které jsou na českém trhu dostupné, spojují podobné výhody. K těm patří:

  • online sjednání, 
  • rychlé schválení,
  • rychlé převedení financí na účet, 
  • možnost výplaty v hotovosti.

Finance klient získá téměř ihned. To však neznamená, že půjčku získá každý. Pro získání bezúročné půjčky je zpravidla nutné doložit potvrzení o příjmech, případně doplnit potvrzením o zaměstnání.

Obrovskou předností je pro nové klienty skutečně půjčka bez úroku. Na místě je ovšem ostražitost, neboť některé produkty se za líbivé půjčky zdarma mohou jen vydávat.

Na co si dát pozor?

Každý spotřebitelský úvěr vyžaduje od klienta vysokou míru finanční zodpovědnosti. Nejinak je tomu u půjček zdarma. Stinnou stránkou mohou být podmínky splatnosti úvěru. Půjčky zdarma jsou většinou splatné najednou, v některých případech ve splátkách.
Zásadní však je doba splatnosti úvěru. Samotná splatnost půjčky se pohybuje v řádech dní až týdnů. Doba splatnosti je stěžejní, neboť za její nedodržení hrozí finanční sankce i náklady spojené s vymáháním pohledávky, které úvěr nepříjemně prodraží. Pozor si dejte také na předčasnou splatnost, neboť i dřívější splacení může být zpoplatněno.

Nezapomínejte na finanční rezervu

Pokud o půjčce zdarma uvažujete, pak se důkladně seznamte s obchodními podmínkami konkrétního úvěru a věnujte čas i úsilí prostudování ceníku poplatků a sankcí. Přitom však nezapomínejte na pravidla zodpovědného úvěrování. V ideálním případě vždy mějte vlastní finanční rezervu, pro případ, že se vám opozdí i další výplata a vy nebudete schopni úvěr včas splatit.

— komerční sdělení
Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce magazinplus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Covid se opět raketově šíří. Kde je situace nejhorší a kam můžete vyrazit bez omezení ?

Covid se opět raketově šíří. Kde je situace nejhorší a...

Chorvatská kuchyně: poznejte místní speciality

Černá můra cestovatelů se vrací. Rozběhlá turistická...

Cigareta za tisíce a další nástrahy, kterým letos Češi...

Za co vás čeká v zahraničí tučná pokuta? Pozor na...

Proticovidová opatření řada zemí zrušila. Cestovatelé ale...