Co je vlastně revolvingový úvěr?

16. listopadu 2021 | 14:13
Spousta z nás už se s tím setkala. Najednou jsme nutně potřebovali mnohem více peněz, než jaký zůstatek nám svítil na účtu. Jak situaci rychle a bez zbytečného doprošování se u rodiny a známých vyřešit? Bezpečnou půjčkou. Na trhu je hned několik variant půjček, my se ale zaměříme pouze na jednu, a to revolvingový úvěr.
Co je vlastně revolvingový úvěr? / Homecredit.cz

Jedno vyřízení = opakované čerpání peněz


Revolvingové úvěry jsou běžnou variantou spotřebitelských úvěrů. Spousta finančních instituci, ať už bankovního, či nebankovního rázu, ho ale v dnešní době upřednostňuje před jednorázovým hotovostním úvěrem. Jedním z důvodů je například to, že jeho ukončení se neřídí okamžikem splacení, ale pouze ukončením smlouvy.

Hlavní výhodou této podoby úvěru je možnost opakovaného využívání peněz až do výše předem stanoveného limitu, tedy částky, kterou jste si sjednali při vyřizování půjčky. Tento limit vám navíc někteří poskytovatelé můžou na vaši žádost navýšit, pokud by to bylo potřeba. Je sice nutné posoudit riziko schopnosti splácet, ale pokud vás vyhodnotí jako úvěruschopného, bez problému vám limit navýší.

Vítanou výhodou je také neustálá finanční rezerva, kterou máte vždy po ruce a můžete ji bez obav využít, aniž byste někomu cokoliv oznamovali.

Úvěr vyřídíte online


V dnešní době budete mít jednodušší i získání samotného úvěru. Nemusíte chodit na žádnou pobočku, stačí si vybrat prověřeného poskytovatele a navštívit jeho internetové stránky. Půjčku pak snadno a rychle sjednáte online. Díky tomu budete mít ihned jasno, zda vám bylo poskytnutí úvěru schváleno.

Pak už jen stačí dodat potřebné doklady. V ideálním případě kopii občanského průkazu, pasu nebo řidičského oprávnění. Pokud je nahrajete online, můžete mít potřebné peníze na účtu v řádu hodin či druhý den. Pošta nebo kurýr celý proces zbytečně prodlouží.

Revolvingový úvěr bez obav


U každé půjčky, ať už se jedná o revolvingový úvěr, nebo jinou formu, si dejte pozor na hodnocení poskytovatele, u kterého si chcete úvěr sjednat. Oblíbené jsou nebankovní společnosti, které mají licenci od České národní banky. Nemusíte tak mít obavy, že byste někomu naletěli. Pokud si ale chcete být stoprocentně jistí, že děláte správné rozhodnutí, přečtěte si reference jednotlivých společností.

— komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce magazinplus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohli jste přehlédnout

Heidi Klum pojistila své nohy na dva miliony dolarů. Jedna noha je ale dražší

Skvělý trik Zdeňka Pohlreicha, jak udělat palačinky...

Recept na krupicovou kaši podle Přemka Forejta, po které se...

Neodkládejte přípravu vaší zahrady na jaro. Správná...

Interiér ve venkovském duchu vypadá dobře, je nadčasový a...

Jak snadno navrátit chuť i křupavost gumovým rohlíkům

Výborný recept na langoše s jogurtem. Za pár minut budete...