Kam bezpečně ukrýt své peníze před inflací? Akcie jsou rizikem, reality jistotou

29. listopadu 2021 | 15:01
Míra inflace se v říjnu 2021 dle ČSÚ vyšplhala na 5,8 procent, skokově poskočily nejenom ceny, ale také ekonomické prognózy. Dle upraveného odhadu Ministerstva financí se máme příští rok připravit na inflaci kolem 6 procent. Ještě v létě přitom oficiální odhad počítal jen se 3,5 procenty. Otázka „Kam bezpečně ukrýt své peníze před inflací“ rezonuje v celém Česku a směřuje pozornost konzervativních Čechů k investicím.
Dalších 5 fotografií v galerii
Vila dům Na Vinici / PSN

Kde hledat v nejisté době jistotu?

S jistými cenami se nadále rozhodně nedá počítat. Jisté je, že inflace ubere z reálné hodnoty peněz a že ani zvýšené úrokové sazby spoření míru zdražování nepokryjí. Způsobem, jak své peníze ochránit před inflací, jsou primárně investice. Jenže investiční výnos je vždy spojený s určitou mírou rizika.

Se zvýšeným rizikem se nyní aktuálně pojí investování na akciových trzích. Přestože zde letos padal jeden rekord za druhým, optimismus není na místě. Významný americký investor a expert na hledání spekulativních bublin Jeremy Grantham upozorňuje, že hodnota akcií se nemusí stále zvyšovat, ač k tomu současná euforie na trhu může svádět. Grantham není sám. Před pádem akciových trhů varují i další slavní investoři.

Zatímco investice do nehmotných aktiv aktuálně vykazují zvýšenou míru rizika, bezpečí stále představují aktiva hmotná. Nemovitosti v době pandemie prokázaly svoji stabilitu. I proto přilákaly řadu velkých i drobných investorů, kteří v nich hledají jistotu a úkryt před inflací. To je také důvod, proč jsou rezidenční nemovitosti, zvláště jako nové byty v Praze, tak žádané a tak vzácné. Najít se však dají. Nabídka společnosti PSN, klíčového hráče na trhu pražských realit, nikdy nezklame. Vždy tady najdete nové byty na prodej, situované v lukrativních pražských lokalitách. V následujících pěti letech plánuje PSN postavit v 25 projektech až 3 tisíce nových bytů.

Zajímají vás nové byty v Praze?

Rezidenční projekty PSN aktuálně reprezentuje novostavba Vila dům Na Vinici. Vyrůstá vedle projektu Depo Grébovka, v sousedství Havlíčkových sadů. Moderní novostavba reflektuje tradiční hodnoty bydlení. Do čtyřech pater se vejde 27 bytů, které doplňuje i garážové stání a sklepní kóje v suterénu domu.

Hned 40 exkluzivních bytů se vešlo do domu BackYard Dejvice. Koncept funkčního bydlení harmonicky snoubí historické genius loci a moderní technologie. Komfortní byty doplňuje zelený vnitroblok s grill zónou, místy pro piknik a posezení s přáteli, stejně tak i pro individuální relax.

Prostor nekonečný možností zhmotňuje unikátní projekt Vanguard Prague v pražských Modřanech. Luxusní loftové bydlení definuje industriální charakter, vysoké stropy, obrovská okna a ohromující výhled.

Zajímají vás nové byty v Praze? Vybírat můžete z celé nabídky rezidenčních projektů PSN tady.

— komerční sdělení
Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce magazinplus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Jak oslavit mezinárodní den dětí

Jak oslavit mezinárodní den dětí

Kam za nákupy i zábavou o Velikonocích. Pozor na zavřené...

Exotika co by kamenem dohodil. Pár hodin letu a ocitnete se v...

Jedete do Francie? 6 + 1 tip, co si s sebou přivézt zpět

Napříč Evropou různými dopravními prostředky: Čím a na...

Chorvatský Sea Star Festival u moře je nejlepší způsob jak...