6 důvodů, proč přenechat péči o firemní IT externím profesionálům

12. července 2023 | 15:56
Dříve externí pomoci s IT využívaly především menší podniky, dnes není výjimkou, že i společnost s desítkami zaměstnanců přenechá péči o IT kompletně na odbornících „odjinud“. Výjimkou není ani postupný přechod z interní správy na outsourcing.
Když si firma najme externího dodavatele, většinou očekává, že díky němu ušetří peníze / archiv klienta

„Budeme si IT dělat kompletně sami, nebo na jeho správu najmeme externí odborníky?“ To je otázka, před kterou stojí většina majitelů firem. IT outsourcing u českých podniků získává čím dál víc na oblibě, mimo jiné proto, že pomáhá šetřit spoustu času a peněz. Jaké jsou další výhody kompletního nebo částečného outsourcování IT služeb?

Co je IT outsourcing?

Ještě jste se s pojmem IT outsourcing nesetkali? Jedná se o situaci, kdy si společnost externě najme firmu specializovanou na informační technologie, aby pečovala o její IT – od správy sítě a serverů přes údržbu softwaru až po důkladné zabezpečení dat

V Česku dnes existuje celá řada firem poskytujících IT outsourcing, a to za ceny, které si mohou dovolit i podniky s menším rozpočtem.

Úspora desítek tisíc ročně

Když si firma najme externího dodavatele, většinou očekává, že díky němu ušetří peníze. IT outsourcing toto umí zajistit dokonale – pokud si IT necháte spravovat externě, uspoříte náklady za interní ajťáky, školení zaměstnanců nebo za kvalitní techniku, která je pro spolehlivou péči o technologie klíčová. 

V dlouhodobém horizontu díky IT sourcingu ušetříte desítky až stovky tisíc korun. Nemluvě o zabránění případným útokům hackerů, které pro menší a středně velké podniky bývají likvidační.

Ušetříte čas sobě i svým zaměstnancům

Není nic horšího, než když ředitel musí během dne odjet ze schůzky s klientem, aby řešil nečekané IT potíže u sebe ve firmě. Stojí to spoustu nervů a hlavně času. 

Outsourcingem IT ušetří hromadu času nejen vedení společnosti, ale také zaměstnanci, kteří se místo starostí o „ajťácké záležitost“ budou moci věnovat hlavní náplni své práce. A to znamená vyšší produktivitu lidí napříč celou firmou.

IT outsourcing přináší klid na duši

I kdybyste vy nebo vaši zaměstnanci měli dostatek času řešit starosti s IT, nejspíš se jednou za čas v hlavě ozve nepříjemný hlas, který řekne: „A opravdu jste vše nastavili správně?“ Jinými slovy: nemáte-li ve firmě ajťáka na plný úvazek, budete neustále v nejistotě a očekávání, jestli se náhodou něco nepokazí.

Externí dodavatel IT služeb vám naopak dokáže zajistit klid na duši. Získáte 100% jistotu, že informační technologie fungují, jak mají a že jsou v rukou odborníků.

Eliminujete bezpečnostní rizika

S klidem na duši souvisí i nejcitlivější téma firemního IT: bezpečnost. Tento faktor řada podnikatelů podceňuje a zabezpečení sítě, zařízení nebo citlivých dat vůbec neřeší, nebo se vše snaží dát dohromady na vlastní pěst, typicky až na poslední chvíli. Takové případy ale bývají cestou do pekel, protože bezpečnostní rizika jsou při neodborném zacházení obrovská.

Když firemní IT bezpečnost svěříte odborníkům, poskytnou vám nejmodernější zabezpečení (z hardwarového i softwarového hlediska). Riziko úniku dat nebo útoků zvenčí tak snížíte na minimum.

Podpora 24 hodin denně a 7 dní v týdnu

Ke kritickým potížím s IT zpravidla dochází v nejméně vhodnou chvíli, třeba uprostřed noci. Jestliže není v neustálé pohotovosti odborně proškolený zaměstnanec, nastávají velké potíže, protože problém nikdo dlouhé hodiny neřeší a škody rychle narůstají. Typickým příkladem je výpadek serverů nebo internetu.

Proto dodavatelé IT služeb poskytují podporu a dohled 24 hodin denně, 7 dní týdnu a 365 dní v roce. Jakmile nastanou trable, dohledové centrum vašich externích ajťáků se o tom okamžitě dozví a rovnou vyrazí zasahovat na místo. U IT potíží je rychlý zásah podobně klíčový jako v případě záchrany lidského života.

Pohodlná implementace nových technologií

Jednou za čas přijde chvíle, kdy firma potřebuje v rámci IT zprovoznit novou technologii, nebo aktualizovat starou. Také v těchto situacích je ideální externí poskytovatel IT služeb, protože má přehled o nejnovějších trendech a nejmodernějších technologiích na trhu. Majitel podniku specialistům řekne, co potřebuje a oni se o zbytek postarají. 

Začít můžete postupně

Už víte, jestli je pro vás IT outsourcing to pravé ořechové? Abyste zjistili, jak funguje a jestli vám vyhovuje, můžete nejprve na zkoušku outsourcovat pár základních služeb. Pokud budete s IT outsourcingem spokojeni, postupně externím specialistům předáte další úkoly.

— komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce magazinplus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte dovolenou snů

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte...

Dlouhá cesta může být pro dítě utrpením, nová auta ale...

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu...

Balení bez námahy – módní tipy pro chytré a stylové...

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete...

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...