Bezpečné půjčování: 3 základní pravidla, která se vyplatí dodržet

18. ledna 2020 | 10:24
Když člověku chybí finanční prostředky, zrovna dvakrát příjemné to není. Řešit situaci ale musíte v podstatě ihned. Nic jiného vám bohužel nezbývá. Z toho důvodu se vyplatí vědět, čím si při půjčování peněz řídit. V každém případě byste měli pravidla dodržovat, jinak vás může potkat to, že se dostanete do ještě větších finančních problémů, dluhové pasti a nakonec všechno může dospět až k vyhlášení osobního bankrotu.
Co byste měli vědět před uzavřením půjčky? / Shutterstock

My vám v následujících řádcích dáme hned 3 tipy, jež se vám budou před uzavřením půjčky určitě hodit. 

Zjistěte si výši přeplatku

V první řadě si spočítejte, kolik nakonec budete muset zprostředkovateli půjčky vrátit. Na trhu existují i první půjčky zdarma, nicméně i tak počítejte s tím, že půjčená suma se bude od té vrácené solidně lišit. Ještě před podpisem smlouvy o zprostředkování úvěru byste měli vědět, o jakou částku půjde. Nebankovní společnosti musí jednoznačně ukazovat výši RPSN, úroků i dalších poplatků. Nebankovní půjčka dnes musí být maximálně transparentní. Vy jako klient nebankovní společnosti rychle zjistíte, zdali je výhodná, či nikoli.    

Srovnávejte půjčky

V každém případě se vyplatí online půjčky dokonale porovnat po všech stránkách. Dnes to naštěstí není nijak složité. Vždyť přímo na internetu je k dispozici velké množství nejrůznějších nezávislých srovnávačů, s nimiž to nebude žádný velký problém. Podívejte se hlavně na výši úrokové sazby, poplatky a mnohé jiné aspekty, jež se samotné půjčky týkají.  

Nezapomeňte se informovat o sankcích

Určitě je zapotřebí být informován také o případných sankcích. Jako potenciální klient té či oné společnosti budete nejspíše uvažovat tak, že nic přeplácet nebudete, nicméně stát se může. Ať už jde o půjčky Kamali, Ferratum Credit nebo jakékoli jiné, tato informace se vám hodit stoprocentně bude. 

— komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce magazinplus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Načerpejte energii. Vydejte se na mystická místa, která vám pohladí oko i duši

Načerpejte energii. Vydejte se na mystická místa, která vám...

Připravte se na pořádnou dávku romantiky. Ikonická místa, o...

Cestování v době covidové. Jaká omezení mohou Češi čekat...

Hit letošní dovolené. Češi propadli staronovému trendu

Poznejte unikátní ostrov, na kterém příroda vypadá jako z...

Dokonalé ráje Středomoří. Vyberte si to nejkrásnější...