Jak vybrat správnou koloběžku pro bezpečnou jízdu

27. srpna 2020 | 15:45
Uvažujete o tom, že byste udělali něco pro své zdraví, ale běh vás příliš nebaví a cyklistika také nepatří mezi vaše hobby? Pak není problém vsadit na koloběžku. Právě ona dokáže nabídnout pro lidské tělo přirozený pohyb a jde o fyzickou aktivitu, při které se stoprocentně zapotíte, a navíc i zabavíte.
Městské koloběžky vám pomohou se přepravit z bodu A do bodu B / Phoenixns / Shutterstock.com

Koloběžky nejsou určitě určené jen pro děti. Moderní koloběžka pro dospělé, na níž je možné jezdit prakticky všude, je naprosto skvělá i pro nás dříve narozené. Pokud o některé uvažujete, měli byste zpozornět. Výběr té optimální není vůbec jednoduchý. A na jaké prvky se při jejich nákupu zaměřit?

Bezpečí na prvním místě

Brzdy jsou na koloběžce tím nejdůležitějším, uvážíme-li, jakou rychlostí se díky ní (oproti chůzi) pohybujeme. Haprující brzdy mohou brzy znamenat katastrofu. I proto je zapotřebí soustředit se na výběr značkových brzd.

Tento prvek je velmi důležitý zejména u elektrických koloběžek, a to i u modelů, jež vám dovolí zvolit si mezi klasickým a elektro pohonem. Další částí koloběžky jsou pružiny v odpružení kol. Ty zajišťují komfortní jízdu. Skutečné kvalitní rámy vydrží bez problémů i několik let. Určitě se nemusíte obávat toho, že by koloběžka nějak vrzala, případně nastaly jiné potíže.

A zapomenout nesmíme ani samotná kolečka, ovlivňující rychlost i celkový komfort jízdy jako takové. Dbejte zejména na to, aby bylo možné na našem trhu pořídit náhradní kolečka. 

Městská, freestyle nebo skládací?

Záleží na stylu vaší jízdy. Městské koloběžky vám pomohou se přepravit z bodu A do bodu B. Ty skládací se pak bez potíží vtěsnají i do MHD či do kufru auta. Mnohé koloběžky vám nabídnou veselé barvy a freestylové zase opravdu lehkou a odolnou konstrukci. Snadno tak pořídíte model, který se přizpůsobí přesně vašim potřebám.

— komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce magazinplus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Mystická místa, kde vám bude buď neskutečně dobře, nebo se budete neskutečně bát

Mystická místa, kde vám bude buď neskutečně dobře, nebo se...

Poznejte fascinující zemi divoké přírody, kouzelných...

Je čas oprášit lyže. Nejlepší střediska, kde rozhodně...

Poznejte tropický ráj. Zemi čaje, spalujícího slunce a...

Fascinující zahrady světa. Nechte se okouzlit záplavou...

Bohatství, nádherná příroda a úsměvy od ucha k uchu. Tady...