Jak vybrat lední brusle

19. února 2021 | 11:29
Bruslení patří mezi nejoblíbenější zimní sporty, o čemž svědčí množství ploch na bruslení, které se budují i v těch nejmenších městech.
Bruslení je sport vhodný pro všechny věkové kategorie. / Zdroj obrázku: {Vit Kovalcik} / Shutterstock.com

Bruslení je sport vhodný pro všechny věkové kategorie. Vzhledem k tomu, že brusle se prodávají za poměrně nízkou cenu nebo jsou dostupné k půjčení za drobnou úplatu v prostorách, je to sport velice rozšířený nejen po celé naší republice.

Jakou zvolit velikost brusle?

Pokud si chcete koupit brusle na rekreační bruslení, zvolte brusle ve velikosti, která je o malinko větší, než vaše klasická obuv. Obvykle se doporučuje koupit brusli o půl až jedno číslo větší. Úplně nejjednodušší brusle nebývají dostatečně zateplené, takže je potřeba pomýšlet také na prostor pro teplou ponožku. Proto už když jdete kupovat brusle, vezměte si k jejich zkoušení také ponožky, které do nich budete nosit.

Pánské brusle

Pánské lední brusle jsou typické pro svou velkou pevnost. Díky této pevné konstrukci je noha dobře upevněná, nicméně toto upevnění by nemělo být příliš pevné, natož bolestivé. Při výběru bruslí na hokej, kterému se chcete věnovat pravidelně, je nutností, aby brusle na noze dobře seděla, takže velikost se obvykle shoduje s velikostí klasické obuvi. Pánské brusle mají pevnou špičku, čímž se liší od dámských.

Dámské brusle

Dámské brusle na led obsahují v přední části nože zoubky, kterými se při dámském stylu bruslení odrážíme. Tyto zoubky jsou přítomny také na pánských krasobruslařských bruslích. Klasické dámské brusle se prodávají obvykle v bílé barvě, i když je pravdou, že v současnosti už seženete i brusle v nejrůznějších barvách.

Dětské brusle

Brusle na led pro děti se vyznačují tím, že mají nejrůznější barvy. Leckdy narazíte také na zajímavé tvary. Protože dětská nožička roste, nevyplatí se do nich investovat příliš (pokud se vaše dítě nevěnuje sportu spojeným s bruslením). Na trhu jsou ale dostupné už i rostoucí brusle, které můžete velikosti dětské nožce přizpůsobit. Označují se jako „roztahovačky“.

— komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce magazinplus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohli jste přehlédnout

Barbora Šporclová Kodetová rozechvěla hlasivky. Všichni jen zírali

Staré džíny je škoda jen tak vyhodit. Jednoduše je...

Spaní na zemi na matraci má své příznivce i odpůrce. Víme,...

Blíží se čas pro jarní výsadbu česneku. Nemůžete sice...

Pořiďte dětem originální zvířátko. Péče o potemníka je...

Než si vyberete přímotop, zvažte výhody i nevýhody...

Pozor na klíšťata. Už brzy začnou znovu útočit, stačí...