Délka sjezdových lyží: Tato doporučení berte v potaz

19. února 2021 | 11:33
Milujete zimní sporty a nedokážete si představit zimu bez lyžování? Pokud ano, pak rozhodně pořiďte ty správné lyže. Nabídka kamenných prodejen i eshopů je maximálně bohatá a výběr neskutečně pestrý.
Jakýmsi základem pro určení délky lyži jsou lyžařské schopnosti konkrétního člověka / {gorillaimages} / Shutterstock.com

Volit je možné ze spousty různých druhů lyží. Přesto je zapotřebí brát v potaz jeden z hlavních ukazatelů, jímž je bezesporu délka lyží. Podle jakých aspektů ji volit? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Faktorů je hodně

Aspektů, podle nichž je možné vybírat sjezdové lyže, bychom našli spousty. Mnohdy se mezi lidmi traduje volba velikosti podle nosu. Obecně se takto už uvažovat moc nedá, protože jiná kritéria platí pro carvingové lyže a odlišná třeba pro skialpy. O BigFootech se nemá smysl v tomto ohledu bavit. Stejně tak mají mít odlišné požadavky na délku freeridové lyže. A dětské? Ty jsou také úplně někde jinde. 

Volba dle úrovně lyžaře

Jakýmsi základem pro určení délky lyži jsou lyžařské schopnosti konkrétního člověka. Délka lyží se udává v centimetrech. Vycházet by se tedy mělo orientačně z následujících údajů. Délka lyží začátečníka by měla být o 10 až 15 cm kratší, než je výška samotného lyžaře. U pokročilého by se už mělo jednat o výšku lyží, jež bude o pouhých 5 až 10 cm menší než výška lyžujícího člověka. Expert už by měl mít lyže o 5 cm delší, než je jeho postava. Jak již bylo řečeno, carvingové lyže by měly být mnohem kratší, než je tomu v případě skialpových lyží. Vše je v tomto ohledu velmi individuální. 

Pohlaví nemá vliv

Délku lyží určitě nevolte nijak specificky podle pohlaví. Nezáleží na tom, zdali jste žena či muž. Co se týká genderové rozdílnosti, pak je třeba brát v potaz spíše flexi. Ta by měla korespondovat s poměrem hmotnosti lyžaře k určité výšce jeho těla. Důležitá je v tomto ohledu také poloha vázání. Ta se u mužů a žen liší. 

— komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce magazinplus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Načerpejte energii. Vydejte se na mystická místa, která vám pohladí oko i duši

Načerpejte energii. Vydejte se na mystická místa, která vám...

Připravte se na pořádnou dávku romantiky. Ikonická místa, o...

Cestování v době covidové. Jaká omezení mohou Češi čekat...

Hit letošní dovolené. Češi propadli staronovému trendu

Poznejte unikátní ostrov, na kterém příroda vypadá jako z...

Dokonalé ráje Středomoří. Vyberte si to nejkrásnější...