Krosová kola aneb kde je využít a jaké jsou jejich výhody?

23. února 2021 | 01:36
Jestliže sháníte nové jízdní kolo, může být složité rozmyslet se mezi jednotlivými typy, který pro vás bude nejvhodnější.
Při vybírání nového kola je dobré řídit se také tím, jak zkušený cyklista jste / {Monkey Business Images} / Shutterstock.com

Krosové kolo se hodí pro různé snadnější terény, můžete s ním tedy vyrazit téměř kamkoliv.

Využití

Krosová kola se podobají těm trekingovým, na první pohled byste mezi nimi jen stěží hledali výrazné odlišnosti. Oproti trekingovým kolům těm krosovým chybí vybavení v podobě světel, blatníků a nosičů. Všechny tyto doplňky na ně ale můžete snadno přidat. Díky tomu tak vyrazíte i do lehčího lesního terénu, v němž vás kolo bez problémů podrží. Zároveň se však tato kola hodí také na silnice a cyklostezky. Nejste tak limitováni tím, kam na kole vyrazit.

Pro rekreaci nebo akční sport?

Při vybírání nového kola je dobré řídit se také tím, jak zkušený cyklista jste. Jestliže totiž máte radši pohodlnou jízdu, vystačíte si s rekreačním modelem krosového kola. Ten mívá geometrii rámu upravenou tak, že nohama dosáhnete ze sedla na zem. Navíc nastupovaní je také jednodušší. Oproti tomu sportovní modely jsou vybaveny kvalitními komponenty, díky nimž můžete vyrazit i na dlouhou akční projížďku.

Zlatý střed

Krosová kola jsou oblíbená zejména pro jejich univerzálnost. Pokud tedy vyrážíte jen na cyklostezky nebo lesní cesty, tento typ kola je pro vás tou nejlepší volbou. Dejte si však pozor na to, že vzhledem k vlastnostem krosových kol není dobré zvolit trasu pro svůj cyklistický výlet v náročném lesním terénu.

Krosová kola stále zůstávají oblíbená, pro rekreačního cyklistu jsou totiž skvělou volbou. Vždy si však dejte pozor na to, abyste zvolili správnou výšku rámu a vhodné komponenty. Většinu kol navíc můžete pořídit také v dámské variantě, která může ženám cyklistiku zpříjemnit.

— komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce magazinplus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohli jste přehlédnout

Barbora Šporclová Kodetová rozechvěla hlasivky. Všichni jen zírali

Mšice dokáží zničit keře i stromky. Připravte si na ně...

I člověk, který má moc práce, se může doma radovat ze...

Vyberte si z velké nabídky kvetináčů nejvhodnější....

Při nadměrném nočním pocení je dobré se zaměřit i na...

Bez vodítka se pejskař neobejde. Někdy je ale lepší...

Podlahové topení je velmi příjemné. Aby dobře fungovalo, je...