Neviditelná rovnátka vám srovnají úsměv dřív, než jste si mysleli

05. května 2021 | 19:52
Krásný rovný úsměv můžete mít dříve, než jste si mysleli. Pomohou vám k tomu neviditelná rovnátka Invisalign. Kromě toho, že je léčba s nimi rychlá, má ještě celou řadu dalších výhod. Pojďte se s námi na ně podívat.
Krásný úsměv můžete mít jednoduše i vy / Shutterstock

K pěkným, rovným zubům vede mnoho cest, ale už dávno neplatí, že jsou všechny nepříjemné a bolestivé. Moderní technologie umožnila vznik inovativního systému, který pomáhá rovnat zuby v jakémkoliv věku.

Invisalign jsou vyrobena z hladkého a průhledného plastu, který je téměř neviditelný. Tudíž se během léčby nemusíte stydět usmát, nikdo totiž nemusí ani zpozorovat, že nějaká rovnátka nosíte. Neviditelnost však není jediná přednost těchto rovnátek, další z nich je i fakt, že se díky nim dá léčit i velké množství vad.

Jak nošení Invisalign funguje?

Fólie jsou vyrobeny na míru pro každého pacienta. Před zahájením léčby se pomocí speciálního systému vytvoří 3D model vašeho chrupu. Na základě modelování se naplánují veškeré pohyby zubů a podle jednotlivých kroků se vyrobí jednotlivé fólie. Ty budete po jednom až dvou týdnech postupně vyměňovat, podle předem stanoveného plánu. Na zuby vám ještě ortodontista připevní malé attachementy, které pomáhají k upevnění fólií. Umisťují se do míst, kde je potřeba na zuby vyvinout větší tlak. Jejich počet a rozmístění je závislý na vadě chrupu.

Aby vše správně fungovalo, a vy jste na konci měli rovné zuby, je potřeba, abyste fólie nosili alespoň 22 hodin denně. Vzhledem k tomu, že nošení je bezbolestné, není taková doba nereálná. Rovnátka budete sundávat pouze na jídlo. Musíte mít však na paměti, že čím déle budete mít rovnátka vyndaná, tím delší bude léčba. Pokud tedy vykonáváte povolání, které vyžaduje veřejné vystupování, nejsou neviditelná rovnátka problém.
Budete jíst, co chcete

Velmi příjemným bonusem je fakt, že se nebudete muset během léčby omezovat v jídle. I nadále si budete moci dopřávat křupavá jídla, oříšky i tvrdší pochutiny. Problém není ani jídlo v restauraci, kde byste mohli být v rozpacích, kvůli uvíznutí jídla za drátky fixních rovnátek. Při nošení Invisalign si jen musíte dát pozor na to, abyste fólie omylem nedali do ubrousku, který by obsluha vyhodila. Po jídle si jen vyčistíte zuby a fólie opět nasadíte zpět do úst.

Hodně lidí se obává nošení rovnátek kvůli komplikacím se zubní hygienou. Ta v některých případech vede až ke vzniku zubních kazů. Neviditelná rovnátka vám však při čištění zubů nepřekáží. Vy se tek dostanete tam, kam potřebujete a zuby dokážete perfektně vyčistit.

Rovné zuby budete mít za pár měsíců

Zaměstnaní lidé jistě ocení i fakt, že kontroly jsou méně časté než u fixních rovnátek. Kontroly jsou jednou za 3 měsíce, zatímco u fixních rovnátek je třeba docházet k ortodontistovi jednou za 6 týdnů. Potřeba je počítat i s tím, že budete muset docházet na nečekané opravy uvolněných kroužků, upadlých zámečků a podobně.

I díky tomu, že se alignery nosí 22 hodin denně, působí na zuby jemný tlak téměř nepřetržitě. Díky tomu můžete první výsledky vidět už velmi brzy. Viditelné výsledky jsou i velkou motivací pro další nošení alignerů.

Když půjde vše podle plánu, můžete mít úsměv krásně srovnaný i za 9 měsíců od zahájení léčby. Počet alignerů a doba léčby je však závislá na vaší vadě chrupu a také na tom, jak poctivě rovnátka nosíte. Pro konečný výsledek je totiž disciplína velmi důležitá.

— komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce magazinplus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Zapomenutý kout Evropy a cíl pro turisty, kteří hledají skutečné zážitky

Zapomenutý kout Evropy a cíl pro turisty, kteří hledají...

Nasaďte helmu a poznejte méně známé, ale pohádkově...

Češi budou o letošních dovolených trhat rekordy. Důvodů je...

Na co se musí Češi připravit při cestách do zahraničí....

Krásná země, nad kterou se nevyplatí ohrnovat nos. Za...

Potěšte tělo i mysl. Místa, kde vás budou dokonale...