Plánujete se pustit do rekonstrukce svépomocí? Tak nezapomeňte na vrtací kladivo

30. září 2021 | 08:57
Ačkoli si dnes spousta lidí najímá na rekonstrukce řemeslníky je stále řada nadšenců, které těší pocit nejen ze samotné práce, ale také skutečnost, že to dokázali sami. Každá rekonstrukce je náročná a je důležité mít dopředu nachystané potřebné nářadí, mezi které se jistě řadí i vrtací kladivo.
Vrtací kladivo je nepostradatelný stavební nástroj. Lehce zvládne provrtat i tvrdší stavební materiály, jako je beton, nebo dokonce zdivo s železnými výztužemi / archiv

Kdy se hodí mít po ruce vrtací kladivo?

Vrtací kladivo je velmi praktický nástroj, pokud se chystáte na rekonstrukci topení, rozvodů vody a odpadů, ale třeba i oken. Zejména pak u menších objektů. Vrtací kladivo má totiž podobnou konstrukci jako příklepová vrtačka, jen je příklep pneumatický díky čemuž získá sílu několika joulů a snáze projde skrz i velmi tvrdé materiály, jako je zdivo, beton či kámen. Při vrtání s vrtacím kladivem je zeď spíše prorážena a otočná funkce pak slouží především k odstraňování suti.

Vrtací kladiva jsou také skvělým pomocníkem na umíchání malty, samozřejmě za předpokladu, že použijete vhodný nástavec. K většímu množství, než je stavební vědro se pak, ale stejně doporučuje tradiční míchačka. S vrtacím kladivem je tak vhodné míchat maltu především pro dozdění menších ploch.

Řada vrtacích kladiv umožňuje i přepnutí na provoz bez příklepu, což oceníte, pokud potřebujete vrtat menší průměry nebo s větší přesností.

Vrtací kladivo nebo sekací a bourací kladivo?

Pak jsou tady sekací a bourací kladiva, která mají vyšší výkon a jsou vhodná přímo pro bourací práce. Skvělými pomocníky jsou v případě, že chcete vysekat nový otvor na okna nebo dveře, ale i pokud děláte nové rozvody elektřiny, vody či odpadů ve větším objektu. Vrtací i bourací kladiva je možné použít i na odstranění starých obkladů a dlažby.

Kompromisem jsou kombinovaná kladiva

Na současném trhu seženete i kombinovaná kladiva, která vám pomohou snad se všemi stavebními pracemi ve vašem domě. Kombinované kladivo totiž nabízí vrtání bez příklepu, vrtání s příklepem a bourání, díky tomu je kombinované kladivo vhodné především pro rekonstrukce menšího rozsahu a domácí kutily. Hravě totiž přepnete na klasické vrtání bez příklepu, když potřebujete vrtat do měkčích materiálů, ale můžete zapnout i pneumatický příklep bouracího kladiva když je potřeba vytvořit novou drážku ve zdivu.

— komerční sdělení
Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce magazinplus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohli jste přehlédnout

Hory, které vyrostly za pouhých deset hodin. Vědci řeší podivnou geologickou anomálii

Je ideální čas namnožit hortenzie. Jak správně odebrat...

Srpnová výsadba ředkviček a další zeleniny: Jaké druhy...

French press: Připravte si perfektní kávu za pár minut

Přidejte nyní k rajčatům hnojivo ze sody, kvasnic a popele....

Levandule má využití v léčitelství a v péči o pleť....

Jak se zbavit plísně na okurkách? Nejlépe funguje ošetření...