Proč je dobré používat vosk na auto?

26. října 2021 | 18:32
Pro zařazení vosku do péče o vašeho čtyřkolového miláčka existují dva pádné argumenty. Prvním z nich je skutečnost, že lak u voskem ošetřeného vozu se ihned po jeho aplikaci doslova rozzáří a automobil tak jako mávnutím kouzelného proutku začne působit daleko noblesnějším a čistším dojmem. S okamžitým vylepšením estetického vzhledu vozu vám tak vosk dokáže pomoci podobně jako třeba leštěnka na auto či oživovač plastů.
Další 2 fotografie v galerii
Pečujte o své auto s kvalitním voskem / Shampoo & Wax

Primární funkcí vosku je nicméně ochrana laku auta před nástrahami, které na vás čekají při každém vyjetí z garáže - od nástrah způsobených počasím až po nepříjemnosti, které vám mohou způsobit ostatní účastníci silničního provozu. Vosk na auto je tedy schopen váš vůz ochránit třeba před posypovou solí, slunečním zářením či poletujícími kamínky.

Vytváří totiž ochrannou vrstvu, jež brání přímému poškození laku. To má v konečném důsledku vliv i na to, že takovýto auto detailing vosk efektivně chrání karoserii, jež díky němu nekoroduje. Zpomalíte tím tedy stárnutí vozu, a naopak jej budete udržovat v perfektní kondici, což se zákonitě projeví i na jeho zůstatkové ceně. Zkrátka investice do vosku na auto se vyplatí i po finanční stránce.

 

Jaké vosky na auto stojí za vyzkoušení?

Ve chvíli, kdy už víte, proč je záhodno používat vosk na auto pro ochranu a zkrášlení laku, už zbývá pouze jediné - vybrat si vhodný vosk. Desítky prvotřídních a účinných vosků na vás čekají na vLesku.cz, což je detailing shop, jehož hlavním sortimentem je ta nejkvalitnější kosmetika na auto.

Konkrétně za zkoušku rozhodně stojí hybridní vosk Auto Finesse Fusion, mezi jehož hlavní přednosti se řadí dlouhá životnost, která si v mnohém nezadá s nejlepšími sealanty, univerzálnost a též lehkost, s jakou lze na lak nanést. Speciální péči je dobré věnovat kolům - na rozzáření kol a jejich ochranu proti špíně a soli můžete použít kupříkladu vosk Mint Rims Wheel Wax rovněž od anglického výrobce AutoFinesse.

Samotnému voskování by měla v ideálním případě vždy ještě předcházet dekontaminace laku a jeho přeleštění. Pokud se nechcete pouštět do těchto činností (např. do nanášení vosku) svépomocí, poté můžete využít službu profesionální detailingu od vLesku - rádi si vezmou váš vůz do péče.

— komerční sdělení
Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce magazinplus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohli jste přehlédnout

Vědci objevili nejstaršího predátora na planetě. Dochoval se díky masivnímu podmořskému sesuvu

Velmi účinné hnojivo na papriky si vyrobíte doma z obyčejné...

Když nerostou a nedozrávají okurky, přidejte k nim...

Srpen je ideální čas k výsadbě jahodníků. Jak na to,...

Jak v srpnu prořezat ovocné stromy a keře, aby vám napřesrok...

Namnožte si své muškáty. Nastal ideální čas odebrat...

Je ideální čas namnožit hortenzie. Jak správně odebrat...