Digitální hodinky: Kombinace stylu i funkcí, která funguje

23. června 2024 | 09:48
Ačkoliv dnes už má každý po ruce mobilní telefon, který nám okamžitě ukáže kromě notifikací i čas a datum, na hodinky mnozí nedají dopustit. Převážně jejich přídavné funkce jsou hlavním důvodem, proč si je pořídit. Kromě funkčnosti ale představují i stylový doplněk k outfitu. A jsou vám po ruce (na ruce) kdykoliv potřebujete.
Digitální hodinky přinesly do hodinářského světa svěží vítr i funkce, které analogové hodinky nabídnout neumějí. / Pexels

Digitální hodinky jako takové zažily svůj první boom v 70. letech 20. století, kdy spatřily světlo světa Pulsar hodinky značky Hamilton Watch Company. Hitem se staly okamžitě, byť zpočátku ještě nebyly nejpraktičtější: Obsahovaly LED displej, na kterém se zobrazoval čas pouze po stisknutí tlačítka. Postupem času technologie pokročila a další modely hodinek tak umožňovaly zobrazovat čas i bez nutnosti zmáčknutí tlačítka. A cena se stala rovněž příznivější pro masové publika. 

Digitální hodinky: Jaké jsou hlavní výhody? 

Sto lidí, sto designů hodinek. Digitální hodinky nicméně přinesly do hodinářského světa svěží vítr i zajímavé funkce, které analogové hodinky nabídnout neumějí.

Jsou přesnější: Díky svým komponentům zajišťují digitální hodinky vysokou míru přesnosti měření času, nemusíte nastavovat čas ručně jako u analogových hodinek. 
Mají více funkcí: Stopky, časovače, budík, GPS, monitoring tělesných funkcí a zdraví a spousta dalších. Z hlediska rozmanitosti funkcí mají digitální chytré hodinky jednoznačně navrch. 

Jsou čitelnější: Díky digitálnímu displeji můžete rychleji zjistit čas, displeje jsou navíc snadno čitelné i za různých světelných podmínek. 
Jsou odolnější: Většina modelů je navržena tak, aby odolala nejrůznějším podmínkám. Zejména sportovní chytré hodinky jsou odolné vůči potu, vodě, nárazům i dalším nepříznivým podmínkám, které by za normálních okolností mohly být pro stav hodinek klíčové. 

Jsou multifunkční: Ano, v první řadě zjistíte čas. V té druhé můžete měřit svůj sportovní výkon, sledovat aktuální polohu, přijímat notifikace z telefonu, pouštět si muziku, sledovat srdeční tep nebo se během rána nechat jemnou vibrací lehce probudit. 

Snadno se udržují: Digitální chytré hodinky stačí nabít, většinou ale baterie vydrží dlouhou dobu. Další údržba z vaší strany není potřeba. 

Přizpůsobí se vašim potřebám: Hodinky si můžete do určité míry i personalizovat. Zobrazení displeje, přídavné aplikace i možnosti využívání jsou na vás, hodinky vám k vašim konkrétním cílům pomohou. 

Jsou dostupné v různých cenových variantách a designu: Ať už hledáte jakýkoliv typ hodinek, garantujeme vám, že najdete. Digitální hodinky existují v různém provedení i rozdílných cenových variantách. Vyberete si tak přesně podle aktuálních potřeb. 
TIP: Velký výběr hodinek? Není problém. Mrkněte na Hodinkovna.cz a vybírejte podle typu hodinek, značek nebo akčních cen.

Monitorujte své aktivity

Dnes už jsme se samozřejmě od klasických digitálních hodinek posunuli dál. Různé sportovní chytré modely hodinek tak můžete využít o poznání více. Ať už jste nadšený sportovec nebo máte rádi svůj klid, hodinky vám pomohou najít svůj rytmus a měřit aktivity tak, abyste mohli být efektivnější a na své cestě za cílem se dále posouvali. 

Chytré hodinky? Víme, kde hledat

Pokud uvažujete o koupi digitálních hodinek, zvažte, jaké funkce od nich budete vyžadovat, respektive k jakému účelu hodinky chcete pořídit. To vám může na začátku napovědět, v jakých vodách vlastně hledat. Skvělou volbou chytrých hodinek je třeba finská značka Suunto. Hodinky Suunto patří dnes mezi jedny z nejoblíbenějších, vyznačují se nejen stylovým designem, ale především množstvím funkcí. 

— komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce magazinplus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohli jste přehlédnout

Svět zasáhla smutná zpráva: Princezna Kate má rakovinu a podstupuje chemoterapii

Jaké jsou výhody běhu? Fakta a mýty o tomto sportu

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...