Jak správně nanášet oční stíny: Tipy a rady jak na to!

08. září 2020 | 14:20
Každá žena chce vypadat krásně a vykouzlit bezchybný vzhled, který na sebe strhne veškerou pozornost. Pokud používáte při líčení jenom řasenku, ale ráda byste vyzkoušela i stínování očí, stačí dodržovat několik základních pravidel a za chvíli z Vás bude profík.
Další 1 fotografie v galerii
Kosmetický trh dnes nabízí široký výběr očních stínů různých kosmetických značek / archiv klienta

Oční stíny zahalí naše oči do pestrobarevného závoje, dodají pohledu hloubku, podtrhnou krásu očí a rozzáří je. Správné líčení očí dokáže zvýraznit Vaše přednosti či potlačit nedokonalosti.

1. Výběr kosmetických přípravků 

Kosmetický trh dnes nabízí široký výběr očních stínů různých kosmetických značek. Můžete si vybrat podle svého vkusu paletku s jakoukoli texturou a složením. Vizážisté doporučují používat pouze kvalitní přípravky, protože agresivní látky ve složení očních stínů mohou pokožku očního okolí dráždit a vyvolat svědění, pálení a slzení očí.

2. Příprava víček

Bez přípravy víček to nejde. Tento krok je velmi důležitý, protože mastnota snižuje výdrž stínů. Před líčením víčko důkladně očistíme. Můžete použít micelární vodu nebo tonikum bez alkoholu. Někdo aplikuje před nanášením stínů na víčka oční krém, ale to výdrží líčidel neprospívá. 

3. Báze pod oční stíny

Nedílnou součástí líčení očí je podkladová báze pod stíny. Díky ní se oční stíny snadněji  aplikují, jejich barva je intenzivnější a déle vydrží na víčkách, nerozmazávají se a na konci dne se snadno odličí. Bázi nanášíme v tenké vrstvě na oční víčko a vzápětí naneseme na víčko stín v neutrální tělové barvě. Je důležité, aby stín dobře zapracoval do báze, na víčka ho jakoby vtlačujte. Když základ je vytvořen, můžeme se pustit do dalšího líčení. 

4. Štětce na stíny

I když někdo nanáší stíny prsty, pro krásné a harmonické líčení očí se doporučuje aplikovat oční stíny štětcem. Jeden Vám stačit nebude. Potřebujete si pořídit alespoň základní tři štětce. Plochý štětec Vám pomůže nanést stín na celé pohyblivé víčko. Zúžený štětec se používá na aplikaci tmavších stínů do záhybu oka. Právě takovým způsobem se vytváří iluze hlubšího pohledu. Chlupatý štětec pomůže rozmazávat stíny do ztracena.  

5. Nepoužívejte jen jednu barvu stínů

Přirozeně a jemně bude vypadat kombinace několika odstínů stejné barvy. Mísením různých odstínů stejné barvy dodáte pohledu hloubku. Začněte stínovat v nadočnicovém oblouku středně tmavým stínem, pak pokračujte tmavším stínem, kterým se ztmavuje vnější koutek oka. Světlý stín patří k vnitřnímu koutku oka pro projasnění pohledu.  

6. Líčení oči podle jejich tvaru

Pokud chcete potlačit nedokonalosti, musíte postupovat určitým způsobem. 

  • Pokud máte oči blízko u sebe je potřeba je opticky oddálit, proto aplikujte tmavší stín do vnějších koutků. 
  • Máte-li naopak oči daleko od sebe, tmavým stínem utlumte vnitřní část oka. 
  • Malé oči je potřeba optický zvětšit. Proto aplikujeme tmavší stíny pod obočí a na víčko naneseme světlejší stín. Dolní vnitřní linku namalujeme bílou tužkou. 
— komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce magazinplus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Nejkrásnější pláže Evropy, na kterých byste letos neměli chybět

Nejkrásnější pláže Evropy, na kterých byste letos neměli...

Fascinující místo, které stvořil sám Bůh. Tady dostanete...

Skvělý tip pro ty, kterým je na sjezdovkách příliš těsno

Nejoblíbenější zimní destinace v době covidové. Češi...

Místa, která vás svou nedotčenou přírodou doslova...

Jedinečné mosty, které vám svojí originalitou vyrazí dech,...