Ideální hračky jsou ty, které dítě rozvíjejí po všech stránkách

27. srpna 2020 | 13:16
Říká se, že dnešní generace tráví až příliš velké množství času na nejrůznějších mobilních zařízeních. Zatímco dříve hrálo prim třeba oblíbené Člověče nezlob se, dnes to bude spíš nějaká počítačová hra. Ovšem existují i hračky, které dokázaly obojí skvěle spojit dohromady.
Svůj vstup na trh zahájilo Lego jako sestava stavebnic / PunkbarbyO / Shutterstock.com

Fenoménem je v tomto ohledu určitě původně dánská značka Lego. Už totiž nejde jen o obyčejné stavebnice v papírových krabicích, každá série má i svou vlastní sekci v Lego aplikaci nebo dokonce speciální on-line hru. S oblíbenými panáčky a světy si tak děti mohou pohrát opravdu kdykoliv a kdekoliv.

Hračka pro holky i kluky

Svůj vstup na trh zahájilo Lego jako sestava stavebnic, simulujících běžný denní život. K mání tak byly nejrůznější jednoduché stavby s mnoha variacemi. Z rodinného domu se tak za pomoci několika málo úprav mohl stát například větrný mlýn anebo velký dopravní prostředek.

Od té doby však tyto hračky ušly dlouhou cestu. Mírně se profilují, takže si na své přijdou nejmenší děti, ale i jejich rodiče. S leckterými stavebnicemi z oddělení Technic či Lego Architecture mají totiž co dělat i dospělí. Typické je třeba Lego Praha

Oblíbení dětští hrdinové

Aktuálně nejpopulárnější série Lego stavebnic se však inspirují populárními filmy a dětskými pohádkami. K mání jsou jak hrdinové z Avengers, DC Comics, Star Wars či Harryho Pottera, tak i roztomilé zámky z Ledového království nebo veselé domečky Trollů. A zapomenout nesmíme ani na inspiraci z herního světa. Aneb proč si z kostiček neposkládat třeba nefalšovanou Minecraftovou krajinu i se všemi druhy mobů?

Je jen na vás, zda dáte dohromady několik malých stavebnic, anebo vsadíte raději na pořádně velkou porci hranatého potěšení. Ze zkušenosti však víme, že děti se obvykle jen s jednou stavebnicí nespokojí. Více herních prvků jim totiž umožní vytvářet mnohem propracovanější světy. Mohou tak realizovat skutečné i vymyšlené příběhy a přestavovat lego krajinu stále znovu a znovu. Podporují tak svou tvořivost, spolupráci i vizuální paměť.

— komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce magazinplus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Mystická místa, kde vám bude buď neskutečně dobře, nebo se budete neskutečně bát

Mystická místa, kde vám bude buď neskutečně dobře, nebo se...

Poznejte fascinující zemi divoké přírody, kouzelných...

Je čas oprášit lyže. Nejlepší střediska, kde rozhodně...

Poznejte tropický ráj. Zemi čaje, spalujícího slunce a...

Fascinující zahrady světa. Nechte se okouzlit záplavou...

Bohatství, nádherná příroda a úsměvy od ucha k uchu. Tady...